Zwalczanie muchy marchewkowej i selerowej

Ten mały szkodnik, który naprawdę mnie denerwuje to mucha marchewkowa: Stworzenie, które jest członkiem rodziny Psilidae, zwane również "Rust Flies". Oprócz jedzenia marchewki, można je również znaleźć na: selerze, pasternaku i pietruszce. Wydaje mi się, że są one na zewnątrz, aby uzyskać moje uprawy, co kiedykolwiek zrobić komentarz z strony.

Aby je zrozumieć, należy zacząć od tego, co robią. Mucha składa jaja u podstawy rośliny, wykluwają się i zaczynają jeść najbliższe jedzenie, które jest, twój plon. Mucha jest atakowana przez zapach sadzonek.

Istnieją dwa sposoby zapobiegania temu, oba z nich, starają się uczynić uprawę niesmaczne dla muchy.

Jednym ze sposobów jest namoczenie trocin w parafinie i rozsypanie ich między rzędami rekomendowana strona.

Innym pomysłem jest rozsypanie popiołu drzewnego na całej powierzchni rozsadnika.

Jednak mucha marchewkowa ma jedną poważną wadę, a mianowicie nie może wejść wyżej niż trzy stopy od ziemi. Korzystanie z tej niepełnosprawności jest o wiele lepszym sposobem na uprawę pięknych plonów marchwi.

Po raz kolejny istnieją dwa sposoby, aby to zrobić: nastepna strona

Jednym z nich jest zrobić barierę trzech i pół stopy prawo wokół seed-bed z włókniny ogrodniczej lub siatki. Próbowałem tego i stwierdzam, że nie jest tak łatwo utrzymać barierę z powodu wiatru i deszczu, które powodują jej zapadanie się.

Sposób, który ja stosuję, to siać marchew w wanienkach lub korytkach i kłaść je na ławce. Mój przyjaciel umieszcza swoje na dachu swojego garażu polecam link. Oboje mamy corocznie dorodne plony marchwi.

Mucha selerowa

Mucha selerowa jest zupełnie innym stworzeniem niż mucha marchewkowa; potrafi latać i ma zielone oczy. Larwa tej muchy ma 7 mm długości, gdzie jako larwa muchy marchewkowej ma 9 mm długości, więc jeśli nie widzisz tych dwóch razem w stadium larwy, trudno jest poznać różnicę.

Po raz kolejny, najlepszym sposobem radzenia sobie z tym szkodnikiem jest sprawienie, aby mucha selerowa odeszła i pożywiła się gdzie indziej poprzez uczynienie liści niesmacznymi. Najlepiej jest to zrobić przez częste posypywanie uprawy równymi częściami wapna i starej sadzy. Wapno powinno być drobno sproszkowane, a opylanie powinno być wykonywane, gdy liście są mokre lub wilgotne od rosy, tak aby mieszanina sadzy i wapna przykleiła się do liści ciekawa historia.

Naprawdę warto zrobić coś z tym szkodnikiem, ponieważ samice tej bardzo niszczycielskiej muchy są najbardziej płodne w składaniu jaj. Wylęgające się z nich larwy wnikają w tkanki liści selera i bezwzględnie zabijają uprawę.

Mucha selera atakuje również pasternak. uprawa będzie wyświetlała nieregularne linie na liściach wraz z brązowymi plamami. Możesz zapisać swoje uprawy przez podjęcie liści i spalanie ich.

Jeśli chcesz, jestem pewien, że możesz kupić jakiś rodzaj sprayu chemicznego, aby poradzić sobie z "problemem muchy", jednak wolę ogród bez chemikaliów.