Zalety akwaponiki w porównaniu z rolnictwem opartym na glebie

Zalety Aquaponics w porównaniu do gleby Aquaponics to system, który łączy podstawowe akwakultury z hydroponiką w symbiotycznym środowisku. Metoda ta wykorzystuje produkty odpadowe z ryb do dostarczania składników odżywczych dla roślin. Rośliny te, takie jak pomidory lub sałata, są zatem uprawiane w wodzie z podłożem. Wykorzystanie ścieków wytwarzanych przez ryby oczyszcza wodę, dzięki czemu środowisko, w którym żyją jest bezpieczne. Toksyny wytwarzane przez ryby są usuwane z ich środowiska. Automatyczny system recyrkulacyjny jest używany do napędzania tego procesu prosto z tego zrodla.

Ten system akwakultury pozwala rolnikowi na uprawę wielu rodzajów roślin po niższych kosztach w porównaniu do większości metod glebowych. Uprawa roślin takich jak warzywa wiąże się z wieloma problemami związanymi z utrzymaniem, które nie występują w akwakulturze. Ogrody oparte na glebie wymagają usuwania chwastów. Proces ten będzie musiał być przeprowadzony, ponieważ chwasty wykorzystują cenną przestrzeń uprawną. Chwasty wykorzystują również składniki odżywcze przeznaczone dla warzyw, które chcesz uprawiać w swoim ogrodzie. Usuwanie tych chwastów będzie wymagało pracy i być może będziesz musiał użyć środków chemicznych. Nie będzie to miało miejsca w systemie hydrokultury, ponieważ chwasty nie będą istniały w środowisku uprawy tego autora.

Inne czynności konserwacyjne w powszechnym systemie rolniczym to podlewanie i nawożenie. W systemie hydrokultury nie trzeba się martwić o podlewanie roślin, ponieważ rosną one w wodzie. dostarczanie pokarmu dla roślin nie będzie problemem. Większość składników odżywczych potrzebnych do wzrostu warzyw będzie dostarczana przez ryby znajdujące się w części hydroponicznej ogólnego systemu aquaponics wiecej info.

Aquaponics to system zamkniętej pętli, który obejmuje recyrkulację wody przez komponent hydroponiczny. Oznacza to, że używana jest ta sama woda. Z punktu widzenia ochrony oznacza to, że straty wody będą minimalne w porównaniu do większości systemów rolniczych opartych na glebie. Rośliny uprawiane są w zbiorniku z łóżkiem wzrostu, gdzie używają wody z akwarium zawierającego twoje ryby. To tutaj woda jest oczyszczana i cyrkuluje z powrotem do zbiornika, w którym żyją ryby. Jest to tak zwany związek symbiotyczny. Rośliny zasadniczo oczyszczają wodę dla ryb. Rośliny wykorzystują składniki odżywcze, które pochodzą z odpadów ryb. Mało wody jest marnowana i żywności dla roślin jest dostarczany przez wody odpadowej z akwarium ryb wazna strona.

Istnieje wiele wzorów dostępnych dla domowego ogrodu akwaponicznego. Mając sprawdzone plany budowy akwaponiki dostaniesz swój ogród w górę i działa w sposób terminowy i opłacalny. Plany budowy zamkniętego obiegu wody opartego ogrodu można znaleźć w Internecie. Niektóre z tych planów będą darmowe. Inne bardziej szczegółowe plany będą wymagały minimalnej opłaty odsylam do tej strony.