Jak radzić sobie ze szczurami

Szczury towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów. Powiedziano nam, że nikt nie jest dalej od szczura niż sześć stóp, w danym czasie. Nie wierzę, że jest to prawda, jednak szczurów jest bardzo dużo strona.

Podobno na świecie istnieje 60 gatunków szczurów. Najmniejszy z nich ma około czterech cali długości, a największy jest nazywany wełnianym szczurem Bosavi, który waży ponad trzy funty, czyli tyle, co kot.

Szczury nie są twoimi "prostymi" małymi zwierzętami, są bardzo inteligentne. Świadczy o tym fakt, że są one wykorzystywane do wąchania prochu strzelniczego, są bardzo sprytne w rozwiązywaniu zagadek i potrafią znaleźć drogę do labiryntów polecam link.

Wiadomo, że 17 gatunków szczurów przenosi śmiertelne choroby dla człowieka: chorobę Weala, dżumę, wirusową gorączkę krwotoczną i gorączkę Q. Szczury nie śpią dużo i większość ich aktywności ma miejsce w godzinach ciemności.

Oprócz mnie, wrogów szczurów jest wielu: koty, lisy, psy, węże, duże ptaki jak sokoły, jastrzębie, latawce i oczywiście sowa ciekawy artykul.

Nie mam doświadczenia w łapaniu szczurów w domu, bo z tego co wiem, nigdy nie mieszkałem w domu ze szczurami. Jednak moja siostra, która mieszka w Waszyngtonie, miała sąsiada, który trzymał pytona straconego w domu, który żył na szczurach. Ty mogłeś próbować to jeżeli ty lubisz, ja raczej no ponieważ ono może dobrze jeść ciebie jeden dzień.

Moje poważne dni polowania na szczury rozpoczął trzy lata temu (2017), kiedy szczury jeść wszystkie moje uprawy buraków i jabłek w dół na mojej działce. Wiedziałem, że są w pobliżu, bo kiedyś widziałem je biegające w pobliżu od czasu do czasu. Nic o tym nie myślałem, po prostu kilka szczurów strona internetowa tutaj. Jak bardzo się myliłem:

2018 złapałem 53

2019 Złapałem 84

Pewnej nocy w 2019 roku złapałem dwa młode w jednej pułapce ( cleaver to one? ). Złapałem też bardzo dużego ślimaka.

W tym roku, 2020, złapałem jak na razie tylko dwa. Powodem, jak sądzę, jest to, że moja działka została zalana przez prawie dwa miesiące na początku roku i zostały one utopione lub przeniesione daleko na razie, jednak widziałem jednego na drugi dzień. Więc one wróciły, ale ja też.

Więc jak je złapać. Cóż, po pierwsze, nie używam żadnej formy trucizny. Myślę, że to nie jest bezpieczne i szczur trwa trzy do czterech dni, aby umrzeć. Kiedy otrujesz szczura, schowa się on gdzieś i umrze, a wtedy istnieje możliwość, że przyjdzie coś, co go zje i to zwierzę również umrze. Więc używając trucizny tracisz kontrolę nad tym, co się dzieje i możesz być odpowiedzialny za dwie lub trzy bardzo bolesne śmierci dodatkowe zrodlo.

Używam pułapek na szczury, tych drewnianych, a nie plastikowych, ponieważ rozpadają się one na słońcu. Przynętą, której używam jest masło orzechowe, uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ szczur musi spędzić trochę czasu pod sprężyną, zlizując przynętę. Zawsze noszę rękawiczki, kiedy obsługuję pułapki, powodem jest utrzymanie mojego zapachu poza pułapką.

Szczury, podobnie jak my, są bardzo zorientowane w temacie, jednak podobnie jak my, są stworzeniami z przyzwyczajenia. Ja wykorzystuję ten fakt w następujący sposób.

Mam pięć pułapek i codziennie je nawożę, ale nie zastawiam pułapek. Chcę, aby szczury przyzwyczaiły się do pobierania przynęty. Tak więc, co trzeci dzień zastawiam jedną z pułapek i zawsze łapię szczura.

Ludzie zawsze chcą wiedzieć, co robię z martwym szczurem, dlaczego nie wiem. Chociaż jest to interesujące, ponieważ pokazuje inne zachowanie zwierząt.

Jak już mówiłem, zawsze noszę rękawiczki, więc kiedy mam szczura, którego muszę się pozbyć, zakładam rękawiczki i zabieram szczura w pułapce na otwarty kawałek ziemi na mojej działce, upuszczam go na ziemię i idę napić się kawy w oczekiwaniu na to, co się stanie dalej.

To wszystko ma miejsce między czwartą a czwartą trzydzieści po południu: kiedy siedzę w fotelu, na niebie pojawia się czerwona latawica, okrąża mnie, a następnie spada, podnosi martwego szczura i przelatuje nad pobliskimi drzewami. Dzieje się tak od kilku lat, latem i zimą.

Tak więc do łapania szczurów potrzebne są: pułapki na szczury, masło orzechowe, rękawiczki, cierpliwość i rutyna.