Jak kontrolować poziom wilgotności w szklarni?

Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny dobrze rosły w szklarni, upewnij się, że poziom wilgotności jest w pożądanym zakresie. Nadmierna wilgotność może zabić rośliny z powodu pleśni i wzrostu pleśni. Może to spowodować infekcje grzybicze w korzeniach, łodygach i liściach roślin. Dowiedzmy się, jakie są skutki wilgotności w szklarni i jak można ją kontrolować. Czytaj dalej witryna firmowa.

W środowisku szklarniowym, nadmierna wilgotność może powodować gromadzenie się kondensacji na szklanych ścianach. Te krople wody spadają na liście roślin i mogą powodować infekcje grzybicze. Jeśli masz dużo roślin umieszczonych obok siebie w szklarni, rozprzestrzenianie się grzybów na rośliny może kosztować dużo pieniędzy, a może trzeba będzie ponieść wiele strat.

Elementy, które wpływają na poziom wilgotności

Przede wszystkim, trzy czynniki mogą mieć duży wpływ na poziom wilgotności w każdym typie szklarni. Zajrzyjmy głębiej do tych trzech elementów. Te tradycyjne metody były szeroko stosowane kilkadziesiąt lat temu, aby osiągnąć te same cele dodatkowe czytanie.

1. Temperatura

Ważne jest, aby przez cały czas utrzymywać umiarkowaną temperaturę, ponieważ wpływa ona na wilgotność względną w domu. Parowanie wilgoci z gleby zwiększa wilgotność względną w środowisku. Kontrolując temperaturę otoczenia, można kontrolować poziom wilgotności w szklarni strona.

2. Wentylacja

Właściwa wentylacja jest również ważna dla kontroli wilgotności otoczenia. Jeśli nie masz odpowiedniej wentylacji powietrza, poziom wilgotności wewnątrz domu będzie wzrastał, co może mieć negatywny wpływ na wzrost roślin. Dlatego też, aby kontrolować poziom wilgotności, można zainstalować w domu wentylatory.

3. Gospodarka wodna

Nadmiar wody może sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni, a także powodować gnicie korzeni. Dlatego można wykonać zarządzanie wodą poprzez zainstalowanie automatycznego systemu nawadniania, zwłaszcza jeśli zarządzasz dużą szklarnię. Chociaż systemy te będą kosztować Cię znaczną ilość pieniędzy na początku, będą one zaoszczędzić dużo w dłuższej perspektywie. Dlatego właściwe zarządzanie wodą jest niezwykle ważne idz tutaj.

Upewnijcie się, że woda nie zbiera się wokół podstawy roślin. Lepiej jest podlewać rano, ponieważ pomaga to roślinom pozbyć się nadmiaru wody poprzez odparowanie do końca dnia. Poza tym, upewnij się, że nie sadzisz wielu roślin na małej powierzchni, ponieważ może to utrudnić cyrkulację powietrza.

Użyj małego osuszacza do szklarni

Tradycyjne metody opisane powyżej nie są wystarczająco skuteczne w utrzymaniu optymalnego poziomu wilgotności w szklarni. Dlatego znacznie lepszą alternatywą jest użycie osuszacza zaprojektowanego dla szklarni. Urządzenia te poprawiają wentylację i utrzymują nawilżenie dla najlepszego wzrostu roślin dodatkowe czytanie.

Krótko mówiąc, jeśli chcesz utrzymać idealny poziom wilgotności w swojej szklarni. Sugerujemy, abyś wypróbował wysokiej jakości nawilżacz. Jednostki te mogą pomóc w kontroli klimatu wewnątrz szklarni. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci podjąć świadomą decyzję.